Kim jesteśmy

Włoski Klucz to szkoła, której celem jest podzielenie się ze wszystkimi Zainteresowanymi ogromną pasją dla (tylko i wyłącznie) języka włoskiego i kultury słonecznej Italii.

Chcemy stworzyć dla naszych Klientów miejsce, w którym kontakt z prawdziwą włoskością będzie na wyciągnięcie ręki. Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do tradycyjnych kursów i lekcji języka włoskiego (które – warto dodać – prowadzimy na jak najwyższym poziomie), ale polega również na organizowaniu spotkań, debat i wszelkiego rodzaju eventów, które poruszają zagadnienia między innymi ze świata kina, muzyki, sztuki i kuchni, w których każdy chętny będzie mógł aktywnie uczestniczyć.

Nie staramy się naśladować zachowania all’italiana i włoskiego stylu bycia. Nie musimy udawać Włochów – my  nimi jesteśmy!

Ponadto oferujemy Państwu pełen profesjonalizm w nauczaniu języka włoskiego, będący efektem ponad piętnastoletniego doświadczenia w przekazywaniu elementów języka i kultury włoskiej na terenie Europy, a w szczególności w Polsce. Prowadziliśmy kursy w największych włoskich miastach i na najważniejszych włoskich uniwersytetach.

W czerwcu 2013 roku w siedzibie Szkoły Włoski Klucz został zorganizowany międzynarodowy egzamin potwierdzający znajomość języka wloskiego jako obcego CELI, a w komisji zasiadał Dyrektor Szkoły – Emanuele Liaci.

Od 2014 roku Szkoła Włoski Klucz jest jedynym autoryzowanym centrum przeprowadzania egzaminów CELI (Certificazione della Conoscenza della Lingua Italiana) w Warszawie.

Nie jesteśmy więc jedynie WŁOCHAMI, ale przede wszystkim NAUCZYCIELAMI języka i kultury włoskiej, którzy zdecydowali się na stworzenie w Warszawie tego, czego do tej pory brakowało w stolicy – pomostu pomiędzy wszystkim co włoskie a ogromną pasją i chęcią polskich Uczniów, by przyswoić sobie część włoskiej duszy i to nie jedynie za pośrednictwem znajomości języka.

Włoski Klucz oferuje Państwu przede wszystkim własną siedzibę! Nawiązanie kontaktu z prawdziwie włoską atmosferą jest dla nas równoznaczne ze stworzeniem na potrzeby naszych Uczniów prawdziwego włoskiego kącika – umożliwienie im czucia się u nas jak wśród przyjaciół dzielących tę samą pasję, czyli miłość do Włoch. Nasza siedziba to miejsce, gdzie można poczuć atmosferę inną od codziennej – atmosferę pełną relaksu, słońca i radości. Dodatkowym atutem Szkoły Włoski Klucz są Biblioteka i Mediateka, których zbiory oddajemy do dyspozycji naszych Słuchaczy, by kontakt z włoskością był jeszcze pełniejszy!

Dość anonimowych lekcji w barowym zgiełku!!!

Przekazujemy wiedzę w taki sposób, że Uczeń ma szansę poczuć się niczym na kursie językowym u stóp Koloseum, w cieniu Katedry w Mediolanie, na Piazza della Signoria we Florencji czy mając za plecami Etnę.

Trafić do siedziby szkoły Włoski Klucz jest niezwykle łatwo – znajduje się ona tuż przy stacji METRA KABATY. Dzięki takiej lokalizacji nie trzeba tracić zbyt dużo czasu na dojazdy. Nasze sale są wyposażone w najnowsze zdobycze technologii, która pozwala nam na prowadzenie zajęć z udziałem nowoczesnych multimedialnych metod nauczania, zawierających także elementy rozrywki, tak by nauka odbywała się z pasją i przebiegała w prawdziwie niepowtarzalnym włoskim klimacie!