Emanuele Liaci – dyrektor szkoły Włoski Klucz; odpowiada za dydaktykę i dobór kadry nauczycielskiej na jak najwyższym poziomie, jest koordynatorem kursów językowych oraz zajęć poświęconych kulturze włoskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu języka włoskiego, bardzo dobrze mówi po polsku.
Jest absolwentem studiów na Wydziale Literatur i Języków Obcych na Uniwersytecie w Lecce (Lingue e Letterature Straniere, Università degli studi di Lecce). Posiada uprawnienia do nauczania języka włoskiego jako obcego, prowadził w tym zakresie kursy i szkolenia dla włoskich studentów. Pracował w wielu szkołach językowych i biurach tłumaczeń w Apulii, organizował kursy w Instytucie Języka Włoskiego dla Obcokrajowców Dante Alighieri w Rzymie, a także wykładał na Uniwersytecie w Perugii, gdzie pracował m.in. jako egzaminator podczas egzaminów CELI. W Polsce współpracował wcześniej z paroma szkołami językowi oraz prowadził zajęcia z języka włoskiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W maju 2012 był członkiem komisji egzaminacyjnej podczas matury ustnej z języka włoskiego w jednym z warszawskich liceów, a w czerwcu 2013 jednym z egzaminatorów podczas egzaminu CELI.
Od stycznia 2014 jest przewodniczącym komisji podczas egzaminu CELI, który przeprowadzany jest w Warszawie wyłącznie w Szkole Włoski Klucz.
Na przełomie 2005 i 2006 roku przebywał na stażu podyplomowym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego napisał swoją pierwszą powieść pt. Il gatto che si mordeva la coda. Książka ukazała się w 2007 roku nakładem rzymskiego wydawnictwa Il Filo, a w grudniu 2012 ukazało się jej polskie tłumaczenie – Błędne koło. Opublikował dwa artykuły w Kwartalniku Polonicum, jest jednym z autorów multimedialnego kursu MULTIKURS wydanego przez wydawnictwo Edgard. W latach 2014-2015 prowadził własną rubrykę poświęconą zagadnieniom językowym we włosko-polskim miesięczniku Gazzetta Italia.
Jest członkiem Stowarzyszenia Italiani in Polonia, a należy także do polskiego oddziału COMITES (Comitato degli italiani residenti all’estero).